چالش‌هایی که خود ساختیم و پروراندیم

hamkari-new01

چند صباحی هست که ادبیات اقتصاد سیاسی کشور با واژه ابرچالش‌ها آشنا شده است. دکتر مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رییس‌جمهور مطرح‌ترین چهره‌ای است که به تبیین ابرچالش‌های پیش روی نظام سیاسی و کیان ایران پرداخته و این ابرچالش‌ها را در شش عنوان «بحران منابع آب»، «مسائل زیست‌محیطی»، «صندوق بازنشستگی»، «بودجه دولت»، «نظام بانکی» و «بیکاری» صورت بندی نموده است.
در این شماره از پرونده «اقتصاد ایران» ماهنامه «صنعت و توسعه» دکتر مسعود نیلی در گفتار مهم و پر نکته‌ای بر ریشه یابی چرایی شکل‌گیری این چالش‌های بزرگ و شناسایی مسوولیت ایجاد آن پرداخته است و همه گروه‌های سیاسی و احزاب و شخصیت‌ها در سطوح مختلف تصمیم‌گیری طی ۴۰سال گذشته را در به وجود آمدن این ابرچالش‌ها سهیم و دارای مسوولیت دیده است.
علاوه بر این، گزارشی درباره نظام توزیع مدرن در کشور و موج گرفتن محسوس آن در کشور در صفحات پیش رو قابل ملاحظه است که پس از سال‌ها بالاخره انحصار بازار در توزیع کالا را شکسته و اتفاقا با اقبال نسبی از سوی جامعه مواجه شده است. در کنار اینها البته مصاحبه خواندنی با رییس هیئت مدیره شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ منتشر شده که پاسخ قابل تأملی به سوالات و بخصوص شایعات درباره این اپ پراقبال می‌تواند باشد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *