پیش به سوی انتحار

احمدي‌نژاد

«همه عالم می‌دانند که ما با خانواده لاریجانی مخالفیم. نمی‌خواهیم مملکت دست آنها بیفتد» این جملات برای کسانی که احمدی‌نژاد را نشناخته بودند جای شگفتی داشت، اما برای آنها که از همان میانه دهه ۸۰ نسبت به پیامدهای احمدی‌نژاد برای نیروهای انقلاب هشدار می‌دادند، جای تعجب و حیرت کمتری داشت. کمتر کسی است که تحرکات و موضع‌گیری‌های رییس‌جمهور سابق محمود احمدی‌نژاد را رو به سوی یک انتحار سیاسی نبیند و نداند.
احمدی‌نژاد که از نیمه دوم تشکیل دومین کابینه‌اش در قد و قامت یک اپوزیسیون خودنمایی را آغاز کرد و در صحن مجلس نهم آنچنان ظاهر شد که علی لاریجانی او را متهم به عدم رعایت شأن و شئون نظام جمهوری اسلامی کرد، حالا بیش از هر زمان دیگری ردای انتحار به تن پوشانده است.
احمدی‌نژاد پس از پایان دولتش ترجیح داده بود سکوت کند. باوجود انتقادات فراوانی که از عملکرد دولت او و سیاست‌گذاری‌های دولتش می‌شد او مهر سکوت بر لب گذاشته بود و تنها در یکی از موارد در نامه رییس‌جمهور مستقر را دعوت به مناظره کرد.
سکوت احمدی‌نژاد اما تنها تا زمانی ادامه داشت که یاران وفادارش در معرض بازخواست قضایی قرار نگرفته بودند. احضار بقایی و مشایی و برگزاری دادگاه‌های مرتبط با اتهامات بقایی، احمدی‌نژاد را به موضع کشاند. بست‌نشینی در شاه‌عبدالعظیم حسنی، نوشتن نامه‌های سرگشاده به رهبر معظم انقلاب و در‌نهایت تقاضا برای برگزاری فوری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس با تاکید بر لزوم جلوگیری از مهندسی انتخابات توسط شورای نگهبان و دخالت نیروهای نظامی، شاخصه‌هایی است که رییس‌جمهور سابق را در مسیر انتحار نشان می‌دهد.
احمدی‌نژاد که در روز ثبت‌نام حمید بقایی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، باوجود منع صریح مقامات ارشد نظام خود نیز اعلام نامزدی کرد و البته صلاحیت‌اش برای حضور در انتخابات مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفت، حالا مخاطب اصلی هشدار رهبر معظم انقلاب درباره مسوولانی است که خود دوره‌ای از مسوولیت را بر دوش گرفته و کارنامه‌ای مشخص در خدمات و کم‌کاری‌ها در عرصه‌های مختلف دارند اما در نقش اپوزیسیون نظام خودنمایی می‌کنند.
شهردار اسبق تهران که به مدد و حمایت اصولگرایان راه رسیدن به پاستور را دومنزل‌یکی، طی کرده بود و یکی از پرمناقشه‌ترین انتخابات در طول تاریخ ۴۰ساله جمهوری اسلامی را برگزار کرد، در حالی نهادهای انتخابات را متهم به مهندسی آن می‌کند که سخنگوی شورای نگهبان حالا پس از ۸ سال از انتخابات ۸۸، با نقل خاطره‌ای بر تلاش رییس‌جمهور مستقر برای مهندسی انتخابات دهم ریاست جمهوری تاکید کرده است.
حامیان احمدی‌نژاد هم حالا همه در حال تبری جستن‌اند. شاید معروف‌ترین چهره‌ای که بر این تبری تصریح داشته، سرلشگر فیروزآبادی است که عنوان داشته:«حقیقت را باید گفت. می‌گویند مهندس موسوی گفته است من از باطن احمدی‌نژاد خبر داشتم، ولی من از باطن او خبر نداشتم. »پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *