آخرین منزل مسلمان لیبرال

07cf50a79f364ddbbf1d7908a8e269f4

سال ۹۶ پایانی بود بر دفتر کارنامه و عملکرد دکتر ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران. ابراهیم یزدی عضو شورای انقلاب، وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر در دولت موقت انقلاب، نماینده شهر تهران در مجلس اول و دبیرکل نهضت آزادی ایران درحالی صورت به نقاب خاک کشید که ۸۶ سال از بهار عمر خود گذرانده بود و بخش زیادی از این ۸۰ سال را به مجاهدت و مبارزه سیاسی و فعالیت‌های انقلابی گذرانده بود.
او که روزگاری در کنار حضرت امام در پاریس مترجم مواضع او در مصاحبه با رسانه‌های خارجی بود و نقشی پررنگ در سال‌های اولیه انقلاب و به‌خصوص پیوند دادن ایران انقلابی با جبهه آزادی‌بخش فلسطین داشت، فراز و فرودهای زیادی را از سر گذراند تا آنجا که در نظام برخاسته از انقلاب اسلامی، مدتی را به زندان و در محکومیت گذران کرد.
ثمره عمری انقلابی‌گری و تحول‌خواهی برای دکتر یزدی البته پای‌بندی به صندوق رأی و تحول‌خواهی از مسیر اصلاحات بود. حال سال ۹۶ درحالی به پایان می‌رسد که خاطرات چند نسل از جوانان انقلابی سابق همراه با ابراهیم یزدی به دل خاک سپرده شده و البته فلک آنقدر بی‌رحم نبود که سنگ قبر او در گورستانی به‌دور از چشم و دید عموم مردم، به سالی نرسیده شکسته شود ولی به سرعت تعویض نشود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *