کشتی‌بان جدید دانشگاه آزاد

719311

«کشتی‌بان را سیاستی دیگر آمد» این جمله‌ای است که علی‌اکبر ولایتی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد خطاب به مسوولان این دانشگاه در نجف‌آباد اصفهان و در واکنش به حاشیه‌های مرتبط با روز دانشجو در این دانشگاه به‌کار برد تا نمادی از تمام اتفاقاتی باشد که بعد از رحلت آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی بر بزرگ‌ترین دانشگاه کشور گذشته است.
جمله‌ای که البته با واکنش یاسر‌هاشمی، فرزند کوچک مرحوم آیت‌الله مواجه شد تا در متنی بنویسد: «۱۰۰ سال پیش قوام همین شعر را گفت ولی دو روز بعد تسلیم شد.»
علی‌اکبر ولایتی در کنار همه مسوولیت‌هایی که در جمهوری اسلامی بر عهده گرفته و برخی از آنها را درحال حاضر توامان برعهده دارد، هیچ مسوولیتی را به بزرگی و با اهمیت دانشگاه آزاد تجربه نکرده است. وزیر اسبق خارجه ایران درحالی ریاست هیات امنای دانشگاه را بر عهده گرفت که چندروی بیشتر از وفات آیت‌الله نگذشته بود و درست شاید پذیرش این مسوولیت به ماهی نکشیده بود که خبرها حکایت از عدم حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی به‌عنوان یکی از اعضای هیات امنا در این هیات داشت. خبری که به‌نوعی دیگر برای یاسر‌هاشمی هم تکرار شد و شاید اگر محسن‌هاشمی هم به شورای شهر تهران نرفته بود برای او هم تکرار شده بود.
ولایتی که هیچ‌گاه در هیچ مسوولیتی تن به مصاحبه و سوال نداده اما در قبال همه این اتفاقات سکوت را بر اعلام موضع ترجیح داد و حالا در آخرین ماه سال ۹۶ خبرها حکایت از تغییر هیات‌های علمی دانشگاه آزاد و خارج کردن اساتیدی که به‌نوعی دوشغله محسوب می‌شوند از این دانشگاه دارد؛ اتفاقی که برای نهادهای وابسته به دانشگاه آزاد از جمله روزنامه فرهیختگان هم در همان ماه‌های اول حضور ولایتی اتفاق افتاد و این روزنامه در تغییری محتوایی با حضور نیروهای جدید و بیکار شدن روزنامه‌نگاران قبلی به ارگان رسانه‌ای برای اصولگرایان تبدیل شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *