واکاوی سند مالیه

635645459351130594_A_470857319

پرونده «اقتصاد ایران» این شماره صنعت و توسعه به طور خاص متمرکز بر ویژگی های لایحه بودجه ۹۷ است. لایحه بودجه هر دولتی، آینه ای است از آنچه قرار است در عمل محقق شود. در حقیقت رد تحقق شعارها و وعده های هر دولتی را باید در بودجه پیشنهادی آن جست و جو کرد.
لایحه بودجه ۹۷ هم از این قاعده مستثنی نیست. کاهش اتکا به نفت، افزایش شفافیت، فقرزدایی و همه آنچه دولت به عنوان رئوس برنامه های خود اعلام کرده است را باید در بودجه ۹۷ دنبال کرد.
در پرونده پیش رو، تلاش شده تا زوایای مهم و پنهان بودجه سال آینده در گفت وگو با چهره های متخصص در حوزه های مختلف بررسی و موشکافی شود. در صفحات پیش رو می‌توانید، گفت‌وگو با محمد کردبچه، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه را ملاحظه کنید که بر پیچیدگی های تحقق بودجه سال آتی تاکید دارد.
بهروز هادی زنوز، استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی، نگاهی منتقدانه به بودجه ۹۷ داشته و درباره ویژگی مهم بودجه امسال یعنی عملیاتی بودن بودجه تردید دارد و نسبت به کارایی بوروکراسی سنگینی که بر دستگاه سایه انداخته ناامید است.
گزارش اصلی این پرونده نیز البته درباره ویژگی های بودجه و تحلیلی از ابعاد مختلف آن است که برای کسانی که با عدد و رقم سر و کار دارند، بسیار جذاب خواهد بود.
مصاحبه با حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران درباره تاثیر لایحه سال آتی بر محیط کسب و کار و همین طور مطالبی درباره بازار سرمایه و بازار مسکن، از دیگر مطالبی است که می‌تواند برای علاقه مندان به اقتصاد ایران، جذاب باشد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *