از روابط «امپراتورهای قدیم» تا اقتصاد «گروه مرگ»

200

پرونده «اقتصاد ایران» این شماره «صنعت و توسعه» مانند همیشه به موضوعات مختلفی از گوشه و کنار اقتصاد ایران پرداخته است. در شماره های اخیر، به طور مفصل به موضوع صادرات و معضلات ایران در بازارهای منطقه پرداخته شده و در ادامه این موضوع در صفحات پیش رو می توانید مطلبی درخور توجه درباره شرکت های صادراتی مشارکتی و مشوق هایی را که دولت می تواند در رابطه با این شرکت ها به عنوان یکی از راه های مهم برای توسعه صادرات ایران در بازارهای منطقه ای و جهانی اعمال کند مطالعه کنید.
همچنین از آنجا که موضوع بودجه این روزها در فضای رسانه های اقتصادی کشور بسیار پررونق است، «صنعت و توسعه»، دیدگاه ها و نظرات فعالان اقتصادی در رابطه با لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ و تاثیر آن بر فضای کسب و کار را جویا شده است.
قرعه کشی جام جهانی و قرار گرفتن ایران در «گروه مرگ» این دور از رقابت‌ها در روسیه، بهانه ای بود تا در مطلبی جذاب به بررسی اقتصاد کشورهای همگروه با ایران در «گروه بی» بپردازیم. علاوه بر این یکی از مطالب جذاب دیگر در صفحات پیش رو، مطلبی است به قلم «جان گارور» که به بررسی روابط ایران و چین به عنوان دو امپراتوری کهن در جهان نو پرداخته و زوایای مختلفی از روابط دو کشور را بخصوص متاثر از روابط چین و ایالات متحده مورد توجه قرار داده است.
موضوع آب و بهره وری آن در حوزه کشاورزی از دیگر سوژه هایی است که در سیاست گذاری های کلان اقتصادی کشور، توجه بسیاری می طلبد. در حالی که در جهان متوسط مصرف آب در حوزه کشاورزی ۷۰ درصد است اما در ایران این رقم به چیزی حدود ۹۲ درصد می رسد که عدد قابل توجهی است. در همین رابطه مطلبی کارشناسانه در پایان پرونده «اقتصاد ایران» توانسته است این موضوع و حساسیت های آن را برای مخاطبان به خوبی تشریح کند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *