آذر ماه پرماجرا

آذر ماه هر سال را می‌توان یکی از داغ‌ترین ماه‌های سال دانست که به‌صورت پیش‌فرض آبستن سیاست‌ورزی‌های بی‌شمار است و یکی از اصلی‌ترین دلایل آن را می‌توان در روز دانشجو و حضور مسوولان و چهره‌های مختلف سیاسی در دانشگاه‌ها دانست. امسال نیز رونق مباحثات داغ سیاسی در گردهم‌آیی‌های مختلفی که در دانشگاه‌های کشور برگزار شد، کم نبود هرچند از میان حجم انبوه دانشگاه‌های مختلف، این تنها دانشگاه‌های دولتی هستند که جلسات سیاسی آنها در ۱۶ آذر از رونق بسیار برخوردار است و در این میان از دانشگاه آزاد به‌خصوص با حاشیه‌هایی که امسال داشت، توقع چندانی نمی‌رود.
در هر حال علاوه بر روز دانشجو، تقدیم لایحه بودجه هرساله از سوی دولت به مجلس که در این ماه صورت می‌گیرد نیز از جمله موضوعاتی است که بر داغی مباحثات اقتصاد-سیاسی در رسانه‌ها دامن می‌زند؛ تحلیل‌های مختلف و حاشیه‌های متفاوتی که هر لایحه بودجه برمی‌انگیزد از موضوعات ثابت رسانه‌ای در آذرماه هر سال است، هرچند در دوره دولت‌های نهم و دهم به دلیل تاخیرهای بسیار در ارائه لایحه بودجه، داغی این مباحث به اسفندماه و یا فروردین ماه هر سال منتقل می‌شد.
علاوه بر این در آذرماهی که گذشت همچنان که تحرکات و موضع‌گیری‌های رییس‌جمهور سابق و تقابلات تیم‌اش با قوه قضائیه بر شدت حرارت خبرهای سیاسی این ماه افزود، موضوع تصمیم ایالات متحده برای انتقال سفارتخانه این کشور به بیت‌المقدس و همین‌طور ادعای نماینده آمریکا در سازمان ملل درخصوص ایرانی بودن تسلیحات موشکی حوثی‌های یمنی علیه مواضع عربستان بر حساسیت و مخاطره‌آمیز بودن خبرهای این ماه افزود. در صفحات پیش‌رو، «صنعت و توسعه» تلاش کرده است که تا اندازه‌ای به این موضوعات بپردازد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *