بست‌نشینی پاییزه بهاریون

n00566197-b

احمدی‌نژاد و یارانش جدال و ناسازگاری را با دستگاه قضایی آغاز کرده‌اند. ماجرا از آنجا آغاز شده است که حمید بقایی با اتهام تضییع اموال دولتی و با محوریت موضوعات مالی به دادگاه فراخوانده شده و در طول این مدت بارها دادگاه‌های خود را با حاشیه‌های جنجالی فراوان دنبال کرده است. حضور با زنبیل قرمز و مصاحبه‌های کنایه‌آمیز تند و تیز علیه دستگاه قضا و مسؤولان عالی‌رتبه آن از آخرین تحرکاتی بود که در مقابل دستگاه قضایی از خود نشان داد و حالا در شرایطی که خبرها حکایت از احضار رحیم مشایی به دادگاه با اتهام «توهین به مقام معظم رهبری، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسوولان نظام و نشر اکاذیب» دارد، حمید بقایی به اتفاق علی‌اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی اقدام به بست‌نشینی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی کرده‌اند. سه چهره نزدیک به رییس‌جمهور سابق در حالی که از سوی احمدی‌نژاد برای بست‌نشینی بدرقه می‌شدند در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از دستگاه قضایی اعلام کرده‌اند: «ما ضمن ابراز همدردی با همه کسانی که در این دستگاه مورد ظلم قرار گرفته‌اند، راهی جز التجاء و پناه بردن به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام و استمداد از آنان و فرزندان‌شان برای رهایی از این ظلم آشکار در برابر خود نمی‌یابیم.»
این تحرکات در حالی است که احمدی‌نژاد نیز خود در یک مصاحبه ویدئویی علاوه بر طرح ادعایی در رابطه با اشغال سفارت انگلیس در دوران ریاست جمهوری خود، انتقادات شدید و غلیظی را علیه دستگاه قضایی طرح کرد. احمدی‌نژاد به همین هم بسنده نکرد و در حالی که بقایی و مشایی در حرم عبدالعظیم بست نشسته بودند به جمع آنها پیوست و صریح‌ترین و تند‌ترین سخنان را در انتقاد از قوه قضائیه به زبان آورد. رویکردهای انتحاری احمدی‌نژاد و یارانش در قبال دستگاه قضا که پیش از این تبلور خود را در ماجرای ثبت نام رییس‌جمهور سابق و حمید بقایی در انتخابات ۹۶ نشان داده بود، راه بی‌بازگشتی را به نمایش می‌گذارد که فرجام آن مشخص و آشکار نیست.
او درحالی به مواجهه با دستگاه قضا رفته که در همان حال همزمان با گمانه‌زنی‌ها در رابطه با حضور علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰، بخشی از کنایه‌ها و موضع‌گیری‌های خود را علیه رییس فعلی مجلس هدف‌گذاری کرده است. در هر حال مسیری که احمدی‌نژاد و یارانش پی گرفته‌اند همانقدر که بی‌بازگشت است به اندازه غیر‌قابل پیش‌بینی بودن احمدی‌نژاد، غیر‌قابل پیش‌بینی نیز خواهد بود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *