غوغا زیر سایه فرجام برجام

44389_580

مهرماهی که در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایران تجربه شد، کم‌سوژه نبود. از موضوعات مرتبط با محدودیت‌های جدید برای رییس دولت اصلاحات تا شایعه پراکنی‌ها علیه خانواده رییس قوه قضاییه و دیدار جامعه روحانیت مبارز با رییس جمهور که بعد از سال‌ها اتفاق افتاد و حتی بروز شائبه‌های در برخورد با موضوع فساد اقتصادی، از سوژه‌هایی بودند که هرکدام مجالی زیاد برای پرداختن و نوشتن می‌طلبیدند.
با این حال از میان همه این موضوعات، باز شدن پای رییس جمهور سابق و مسوولان وزارت نفت در دولت‌های نهم و دهم به پرونده مغایرت‌های کلان در پرداخت‌های نفتی و اصرار دیوان محاسبات برای ارجاع پرونده به قو قضائیه از سوژه‌هایی است که می‌تواند در ماه‌ها و سال‌های آتی به‌شدت خبرساز باشد. در کنار این موضوع معرفی وزرای پیشنهادی علوم و نیرو به مجلس در کنار موضوع تعلیق عضو منتخب شورای شهر یزد به دلیل زرتشتی بودن و همینطور دستاوردهای حضور ایران در اجلاس اخیر ۸ کشور اسلامی در حال توسعه از موضوعاتی است که در صفحات پیش رو بدان پرداخته شده است.
با این حال مهمترین موضوع سیاسی مهرماه را باید در تلاش‌هایی دانست که اصولگرایان تندرو به بهانه اظهارات ترامپ علیه ایران و متهم کردن ایران به نقض برجام، در جهت بهره‌برداری از این اظهارات شروع کرده‌اند. سرنوشت برجام و دستاوردهای آن از آن‌جمله مسائلی است که بازندگان و برندگان سال‌های آتی رقابت‌های سیاسی ایران را رقم خواهد زد و همین اندازه اهمیت کافی است که آنها، خود را برنده فرض کرده‌اند در تلاش باشند تا سایر طیف‌های همسو و هم جهت با خود را از سر سفره غنائم کنار بزنند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *