سکانداران کم پیدای توسعه!

10

توسعه دیگر مفهومی تک‌بعدی نیست و ساحت آن از وجوه صرف اقتصادی و وسیله انگاری نقش انسان در پیشبرد آن خالی است. امروز توسعه ساحتی گسترده و چند بعدی دارد و انسان غایت توسعه شده نه وسیله تحقق آن. در این میان نقش زنان و سهم آنها از توسعه و پیشبرد آن بیش از گذشته اهمیت می‌یابد. وقتی نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و بخش مهمی از منابع هزینه پرورش نیروهای آنها می‌شود نمی‌توانند از فرآیند جامعه به‌دور باشند و باید در پیشبرد اهداف جامعه مشارکت کنند.
نقش و حضور موثر زنان در همه وجوه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها و معیارها برای قضاوت درباره میزان توسعه یافتگی در یک کشور است.
در صفحات پیش رو صنعت و توسعه گفت‌وگویی با زهرا‌نژاد بهرام، فعال حوزه زنان و از اعضای شورای شهر دوره پنجم تهران، درباره نقش زنان در پیشبرد توسعه و امتناعاتی که هم‌اکنون در جامعه در قبال این موضوع قرار دارد پرداخته است.
علاوه بر این با توجه به بحث‌هایی که در خصوص حضور زنان در کابینه دوازدهم در ماه‌های اخیر شکل گرفته، میزان مشارکت زنان در حوزه سیاست و مدیریت کلان از دیگر مطالب پرونده پیش‌رو است که به عملکرد دولت یازدهم در این موضوع اشاره و تاکید دارد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *