راهبران قطار اقتصاد

150324389700539400

دولت دوازدهم به ریاست دکتر حسن روحانی، آخرین دولت ایران در قرن چهاردهم است و باید کشور را برای ورود به قرن جدید هجری خورشیدی آماده کند. کابینه ای که برآمده از تجربه چهار ساله زمامداری شیخ اعتدال در دولت یازدهم است.
کابینه دوازدهم هم از سوی موافقان و هم از سوی مخالفان به شکل‌های مختلفی توصیف و تشریح شده و انتظارات و انتقادات و پیشنهادهای بسیاری را در همین مدت کم دیده و شنیده است. در پرونده پیش رو، صنعت و توسعه کوشیده تا در نخستین روزهای آغاز به کار دولت جدید، نگاهی جامع و مختصر به پیشینه، عملکرد و برنامه های وزرای دولتی داشته باشد که مهمترین وظیفه اش در سال‌های پیش رو کاستن از تبعات سیاست‌های اقتصادی پرهزینه ای است که طی سال‌های ۸۴ تا ۹۲ به کشور تحمیل شده است.
شاید یکی از مهمترین توقعاتی که از دولت دوازدهم میرود و به دلیل اهمیت و فراوانی تکرارش به ترجیع بندی متواتر در فهرست نخستین انتظارات از کابینه تبدیل شده، هماهنگی و همگونی تیم اقتصادی، هم در سطح راهبرد و هم در سطح عملیاتی است. این مهم در صفحات پیش رو بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در لابه‌لای مطالب مرتبط با وزرا و برنامه های آنها، تلاش شده تا همراهی و هماهنگی و همگونی آنها نیز در معرض قضاوت مخاطبان قرار بگیرد.
قطار دولت دوازدهم به راه افتاده و راهبران آن حالا در تکاپوی تحقق هدف‌هایی هستند که میتواند تغییری شگرف در پویایی اقتصادی ایران باشد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *