گمانه‌های تابستان داغ

200

سالک-2مردادماه گرم ۹۶ در شرایطی به نیمه های خود نزدیک می شود که مهم‌ترین موضوع مطرح در فضای رسانه ای انتخاب اعضای کابینه است. در این میان برای اقتصاددانان، اهالی کسب و کار و مدیران بخش خصوصی بسیار مهم است که تیم اقتصادی دولت چه وضعیتی پیدا می کند و حالا در شرایطی که حدود ۱۰ روز تا معرفی اعضای کابینه زمان باقی مانده است گمانه زنی ها بسیار افزایش یافته و در فضای عمومی کشور نکات و مباحث مختلفی به چشم می خورد. در عین حال همچنان این سوال به صورت جدی مطرح است که اولویت اقتصادی دولت جدید چیست و دولتمردان از ماه آینده که روی کرسی های مدیریتی مستقر می‌شوند چه ملاحظاتی را باید مدنظر قرار دهند.
در حال حاضر تیمی از مشاوران دکتر روحانی مجموعه ای از ابرچالش های پیش روی کشور را شناسایی کرده اند و انتظار می رود بررسی و حل و فصل این ابرچالش ها که آینده کشور را تحت‌الشعاع خود قرار می دهد در اولویت قرار داشته باشد. همچنین انتظار می رود همزمان با توجه به موضوع تولید و فراهم شدن شرایط لازم برای رونق تولید، صنایع هوایی، ریلی و دریایی که هرکدام بسترهای تجارت را فراهم می کنند به عنوان کانون توسعه مورد توجه بیشتری قرار گرفته و شرایط مطلوبتری پیش روی صادرکنندگان قرار بگیرد.
در چنین شرایطی به‌نظر می‌رسد از ماه آینده و با مشخص شدن جهت گیری دولت جدید، تحلیلگران به صورت عینی تر و مصداقی تر، وضعیت کابینه و برنامه های دولت را زیر ذره بین قرار دهند.

*سجاد سالکپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *