از بانک تا اشتغال

خط-تولید-کارخانه-رایانه-صنعت-(3)

خروج از رکود نیازمند سرمایه‌گذاری است و سرمایه آن چیزی است که این روزها کالای کمیاب بازار ایران است. بخشی از سیاست‌گذاری‌های سرمایه‌ای به وسیله بانک‌ها صورت می‌گیرد و این بانک‌ها هستند که وظیفه دارند نقدینگی موجود در جامعه را به سمت بازارهای خاص یا حوزه‌های خاصی که نیازمند سرمایه‌گذاری است سوق دهند.
واقعیت آن است که بانک‌ها در ایران نیازمند اصلاح هستند. اصلاح سیستم بانکی از مهم‌ترین ضروریات بر زمین مانده اقتصاد ایران است که می‌تواند نه‌تنها بخش مهمی از روندهای کارکردی در سیستم اقتصادی کشور را اصلاح کند بلکه به افزایش اعتماد و سرمایه اجتماعی نیز بینجامد. در پرونده پیش رو سعید لیلاز در مصاحبه‌ای از مشکلات سیستم بانکی و ضرورت اصلاح این سیستم با صنعت و توسعه سخن گفته و در ادامه گزارش‌هایی درباره عملکرد بانک صنعت و معدن و همین‌طور شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و نقش آنها در هدایت سرمایه‌ها و کمک به بنگاه‌های متقاضی سرمایه و تسهیلات منتشر شده است.
در عین حال به مانند روال همیشگی صنعت و توسعه نظرات دست‌اندرکاران و فعالان بخش خصوصی در خصوص بازار اشتغال به‌عنوان مهم‌ترین سوژه اقتصادی کشور مورد پرسش قرار گرفته است. فعالان بخش خصوصی بر این باورند که کلید اشتغال توجه به توان داخلی و بنگاه‌های داخلی و حمایت از آنها به روش‌های مختلف از جمله تسهیلات است.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *